Duchovní svět bratrů Foersterů

1.12.2021 - 13.12.2021 Foersterova síň, Pštrossova 214/17, fara kostela sv. Vojtěcha, Praha 1

Foerster_plakat_advent

1.12. v 18:00 Klavírní soirée | 13.12. v 17:30 Viktor Förster a umění Beuronské umělecké školy v českých zemích

Klavírní soirée

V programu pro 8 rukou a 1 klavír zazní čtyřruční skladby J. B. Foerstera, A. Dvořáka, J. Nováka, J. Jindřicha a J. Ježka. Účinkují: Patricia Goodson, Jindra Nečasová Nardelli, Tomáš Víšek, Marie Wiesnerová.

Viktor Förster a umění Beuronské umělecké školy v českých zemích

Přednášející: Mgr. Monica Bubna-Litic a PhDr. Miroslav Kunštát, Ph.D.


Vstupenky na koncert na místě v předsálí (120,- Kč / snížené vstupné 60,- Kč). Přednáška pro návštěvníky zdarma, Rezervace nutná. Dodržujte prosím bezpečnostní hygienická opatření.info@sjbfoerster.cz


Spolek přátel beuronského umění & Nadační fond Malakim (Andělé) si vytyčily za cíl svých aktivit ochranu a prezentaci děl Beuronské umělecké školy na našem území. Světovým unikátem jsou zejména její práce v opatském kostele zasvěceném Zvěstování Panně Marii při klášteře sv. Gabriela v Praze na Smíchově. Ornamenty na zdech, na otevřeném krovu, na obloucích presbytáře nebo klenbě postranní kaple sv. Benedikta, postavy světců doplněné latinskými nápisy v beuronském ozdobném písmu a zvláštně sladění barevnosti připomíná staroegyptské nástěnné malby.

Bratr Josefa Bohuslava Foerstera Viktor pravidla beuronského umění poznal při své mozaikářské práci v benediktinském klášteře na Monte Cassinu v Itálii. Chtěli bychom Vám představit jeho dílo v kontextu tohoto neobvyklého uměleckého směru z doby konce 19. a začátku 20. století.

Miroslav Kunštát a Monica Bubna-Litic

Soubory

Foerster_plakat_advent - typ: PDF / velikost: 2.68M
Anotace ke 13.12. Viktor Förster a BUŠ - typ: PDF / velikost: 373.81K